DROP-IN


Wolontariat

Jeśli jesteś studentem/studentką psychologii, pedagogiki, medycyny, socjologii lub podobnych kierunków i chciałbyś/chciałabyś zdobyć wiedzę i doświadczenie w pracy z osobami używającymi środków psychoaktywnych zapraszamy Ci do pracy wolontaryjnej w DROP-IN. Praca u nas jest ciekawsza niż przewracanie dokumentów i bardziej kreatywna niż robienie komuś kawy, Poznasz interesujących ludzi i będziesz mieć dużo przestrzeni do własnej inicjatywy. Będziesz pracować w zespole złożonym z młodych ludzi.

Realizacja projektu jest w dużym stopniu oparta o pracę wolontariuszy (od przygotowywania posiłków, pomocy w korzystaniu z łaźni i prac porządkowych po pełnienie dyżurów, działania środowiskowe i asystenckie). Nasi wolontariusze uczestniczą w szkoleniach i mają okazję brać udział w konferencjach.

Prowadzimy szeroką współpracę z krakowskimi uczelniami w zakresie stażów i praktyk studenckich. Spośród osób, które odbywają praktyki i staże wyłaniani są wolontariusze, którzy pracują w niektórych projektach realizowanych przez Poradnię.


Weronika Andrzejewska

Studentka III roku pracy socjalnej na Akademii Ignatianum w Krakowie. Wolontariuszka w Drop-in Monar oraz wolontariuszka w programie Narkotyki na Gorącym Uczynku. Mówi o sobie: "Uwielbiam dyżury w Drop-in. Interesują mnie podróże, wysokie góry, sztuki walki, tatuaże i historia". Weronika od wielu lat jest miłośnikiem szczurów hodowlanych.
Aleksandra Żelazowska

Studentka III roku roku pedagogiki resocjalizacyjnej i profilaktyki społecznej na Akademii Ignatianum. Interesuje się niewyjaśnionymi zagadkami kryminalnymi (cold cases), a wieczory lubi spędzać z literaturą Stephena Kinga.Dawid Bieniek

Student kognitywistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, wolontariusz - pracownik środowiskowy w DROP-IN, wolontariusz w Społecznej Inicjatywie Narkopolityki i partyworker projektu Czyste Bity. Uwielbia góry, las i dalekie podróże.
Miguel Rubio

Student Erasmusa w wieku 21 lat, który studiuje nauki społeczne na uniwersytecie w Las Palmas w Hiszpanii (Universidad de Las Palmas de Gran Canaria). Pracuje od dwóch miesięcy w Drop-in jako wolontariusz, ale niedługo wraca do siebie. Jak twierdzi – bardzo się cieszy, że mógł tu pracować i pomagać osobom używającym narkotyków, bezdomnym i niepełnosprawnym.